Změny ve společnosti s.r.o.
Ušetřete si čas a starosti
Změna je život. Vše co se vyvíjí, se musí i měnit. Vaší společnosti se to týká také. Změny je však třeba uskutečňovat promyšleně, rychle, kvalitně a v souladu s právními předpisy. To je naše odbornost. Řadě firem jsme již pomohli se změnami vynucenými zákonem i změnami vyplývajícími z vnitřních potřeb. Tam, kde je to nutné, zajistíme službu notáře.
Najdeme nejlepší řešení
Nejste si jisti, co musíte při změně udělat? Stačí nám sdělit požadavek, a my pro vás najdeme to nejlepší, časově a finančně co nejméně náročné řešení.
Nechte to na nás
Je úplně jedno, jestli jste z Prahy, Plzně, Brna, Olomouce nebo ze Zlína. Vše můžeme realizovat bez vaší účasti. Stačí nám ke konkrétním úkonům udělit plnou moc.
Při změně osob v rámci zapsaného počtu jednatelů v Obchodním rejstříku potřebujete:
Při změně počtu jednatelů, nebo změně zastupování či jednání za společnost, je nutný Notářský zápis, neboť se mění Zakladatelská listina, případně Společenská smlouva.
Tato změna se nejčastěji děje při prodeji podílu. Pokud se podíl nerozděluje, stačí:
Při rozdělení podílu na více společníků, nebo sloučení více podílů na jeden, změně hlasovacích práv, vydání kmenového listu, atd., je potřeba změnu provést Notářským zápisem, protože se mění Zakladatelská listina či Společenská smlouva.
Změnit Společenskou smlouvu nebo Zakladatelskou listinu je možné pouze Notářským zápisem. Obvykle se jedná např. o změnu názvu, sídla, rozdělení nebo sloučení podílů, jiný počet jednatelů, doplnění předmětů podnikání, zvýšení anebo snížení základního kapitálu. Tedy jde o jakoukoliv změnu, která by obsah Společenské smlouvy nebo Zakladatelské listiny změnila.
Nutno provést Notářským zápisem. Tímto krokem se mění Zakladatelská listina nebo Společenská smlouva.
V rámci obce, je možné změnit adresu bez Notářského zápisu. Budete potřebovat:
Změna sídla mimo obec zapsanou v Zakladatelské listině či Společenské smlouvě je možná pouze Notářským zápisem. Viz změna sídla společnosti postup
Při změně nebo doplnění živností volných stačí obvykle navštívit kterýkoliv Živnostenský úřad.
U živností řemeslných, vázaných, koncesovaných, případně licencí, povolení atd. platí, že pokud nově požadovaný předmět podnikání nemáte zapsaný v Zakladatelské listině nebo Společenské smlouvě, je pro tuto změnu nutný Notářský zápis. Následně bude možné předmět podnikání zapsat na výpis z obchodního/veřejného rejstříku.
K likvidaci může dojít rozhodnutím společníka/ů (notářským zápisem), anebo rozhodnutím soudu (při neplnění povinností). Společníci/soud určí likvidátora, společnost nadále přidává k názvu společnosti dodatek "v likvidaci". U likvidace společnosti jde o zdlouhavý proces, se kterým umíme pomoci. Viz likvidace firmy
Reference 1: Michaela L, Ostrava
S děvčaty z EASY se známe již několik let, kdy nám na společnostech provádějí podle potřeby změny - názvu, sídla, jednatelů.... Moc se mi líbí, že u toho ani nemusím být, vše zařídí v plné moci. Precizně, za dobrou cenu a rychle. LEDprojekty CZ&SK s.r.o.
Reference 2: Vladan Dorazil, Brno
Se společností EASY SUPPORT, s.r.o. spolupracujeme již několik let, kdy nám, vzhledem k účasti zahraničních společníků, pomáhají se změnami na společnosti, jako byl napřídklad převod podílů, podřízení se ZOK, změna sídla, atd. Vše proběhlo vždy rychle a profesionálně.DANECO, s.r.o.