Prodej firmy / prodej firmy plátce DPH / prodej firmy s historií

Rozhodli jste se z jakéhokoliv důvodu ukončit podnikání, a nebo vlastníte společnost, která dlouhodobě nepodniká a chcete společnost prodat? Pomůžeme vám najít vhodného zájemce.

Kontaktujte nás. Máme zájemce jak o firmy - plátce DPH, tak o společnosti s historií. Dle platné právní úpravy zajistíme vše potřebné k přepisu společnosti na nového vlastníka a jednatele, vyplatíme vám peníze za prodej a zapíšeme změny do obchodního rejstříku. Vše rychle, profesionálně, a pro vás bez starostí.

Co od vás budeme potřebovat:

  • co nejaktuálnější účetní závěrky, abychom viděli, jak na tom společnost je
  • informaci, v čem konkrétně společnost podnikala
  • jakou máte představu o ceně

V případě, že najdeme vhodného vážného zájemce, bude následně nutné oslovit místně příslušný Finanční úřad, OSSZ a případně zdravotní pojišťovnu s žádostí o vydání potvrzení o neexistenci daňových či jiných nedoplatků. To lze vyřídit datovou schránkou společnosti.

Mezi tím připravíme listiny nutné k převodu/prodeji firmy a zašleme oběma stranám k odsouhlasení. Pokud je vše oboustranně potvrzeno, sjednáme termín prodeje společnosti a necháme zapsat změny do rejstříku. Kupijící si obvykle mění název i sídlo společnosti, proto bývá často vyžadován převod formou Notářského zápisu.

Největší zájem je nyní o společnosti - plátce DPH. Pokud společnost plátcem DPH není, je těžké ji prodat, protože založit si novou společnost je rychlé a finančně méně náročné. A výhoda historie firmy již nemá vůči institucím téměř žádnou vypovídací hodnotu vzhledem k tomu, že při změně vlastnické struktury se např. banky dívají na společnost jako na novou.

Chcete vědět víc, poradit? Kontaktujte nás.

Chci nabídku