Jak dlouho trvá založení sro?

Když už jste se rozhodli podnikat a v hlavě máte jasný business plán, jak dosáhnout úspěchu a prorazit na trhu, tak proč se zdržovat administrativou se založením společnosti? Čekají Vás ještě další administrativní kroky, výnábor zaměstnanců, výběr banky atp.

Celý proces založení  s.r.o. až po výpis z obchodního rejstříku zapsané společnosti může trvat 1 den až 3 týdny. Chcete-li mít jistotu rychlého vyřízení celého procesu, s námi založíte Vaše s.r.o. za 1-2 dny, kontaktujte nás.

Rozhodli jste se založit si s.r.o. vlastními silami? Níže se tedy pokusíme celý postup co nejsrozumitelněji popsat. Přejeme vám hodně trpělivosti.

Co potřebuji k založení sro?

Než společnost založíte, je potřeba znát tyto náležitosti:

  • název společnosti
  • sídlo společnosti
  • předměty podnikání
  • výše základního kapitálu
  • správce vkladu
  • jednatel/é u nově založené s.r.o.
  • společník/ci a výše jejich podílů

 Jakmile máte výše uvedené ujasněno, je potřeba:

1.  Nejdříve je nutné oslovit notáře a domluvit s ním termín ustavující valné hromady, na které dojde k sepsání zakladatelského dokumentu formou notářského zápisu. Doporučujeme také zaslat notáři údaje o vznikající firmě dopředu, čímž ušetříte čas, a aby ověřil vámi zvolený název společnosti.

2.    Než k notáři na domluvenou schůzku půjdete, je potřeba mít připraveny níže uvedené listiny, abyste je hned na místě podepsali (na většině listin musí být váš ověřený podpis).

    1. Prohlášení jednatele – čestně na této listině musíte prohlásit, že jste svéprávní, bezúhonní, starší 18-ti let, plně způsobilí k právním úkonům, nejste statutárním orgánem v jiné společnosti, na kterou byl prohlášen konkurz nebo podán insolvenční návrh, splňujete podmínky provozování živnosti dle § 6 zákona č. 455/91 Sb. Dále prohlašujete, že souhlasíte s tím, abyste byl zapsán jako jednatel uvedené společnosti do obchodního rejstříku. Nutný je na této listině váš ověřený podpis.
    2. Prohlášení správce vkladu – jako správce vkladu společnosti, určený Zakladatelskou listinou, sdělujete, že jste převzal správu vkladů společnosti a tuto správu budete vykonávat až do vzniku společnosti, kdy správu neprodleně převede na společnost, a dále prohlašujete, že jste jako zakladatel společnosti splatil následující vklad do základního kapitálu společnosti. Doporučujeme také podpis ověřit.
    3. V případě základního kapitálu ve výši do 20.000,- Kč doklad o splacení (pokladní doklad k rukám určeného správce vkladu).

3.  Nyní je potřeba zajistit souhlas vlastníka nemovitosti s umístěním sídla společnosti.

Zde musí být uvedeno, že jako vlastník nemovitosti zapsané v Katastru nemovitostí, č. LV….., souhlasí s tím, že na této adrese bude mít společnost (název společnosti) sídlo. A je potřeba mít podpis vlastníka ověřený (ne déle jak 3 měsíce). Vlastník nemovitosti po vás obvykle bude vyžadovat Notářský zápis o založení společnosti.

4.      Jdeme na živnostenský úřad – s sebou si vezměte tyto dokumenty k založení s.r.o.:

    • Notářský zápis o založení společnosti
    • souhlas vlastníka nemovitosti s ověřeným podpisem
    • 1.000,- Kč na správní poplatek
    • platný doklad totožnosti

5.      Máte vše, co k zápisu společnosti do rejstříku potřebujete? Tak jen pro kontrolu (vše v originálech nebo ověřených kopiích):

    • Notářský zápis o založení společnosti
    • Čestné prohlášení jednatele s ověřeným podpisem
    • Souhlas vlastníka nemovitosti s ověřeným podpisem ne starší 3 měsíců
    • Prohlášení správce vkladu/banky
    • Potvrzení správce/banky o splacení základního kapitálu
    • Výpis z živnostenského rejstříku

Všechny výše uvedené listiny předejte notáři, u kterého jste společnost zakládali a ten ji zapíše do rejstříku (nově založená společnost dostane přiděleno IČ).  Do 1-2 dnů, bude výpis založené s.r.o. k dispozici.

6.  Pokud jste spláceli základní kapitál vyšší než 20.000,- Kč v bance, může jednatel jít do banky (s výpisem z OR a dokladem totožnosti), kde vám složený základní kapitál uvolní na běžný účet. A pokračuje se. Na adresu trvalého bydliště jednatele obdržíte přístupové údaje k datové schránce společnosti. Výborná věc. Komunikujete přes ní se státními institucemi, takže nikam moc chodit a stát fronty nemusíte. Například přes ni můžete přihlásit společnost k daním na Finančním úřadu.

 

Chci nabídku