Datová schránka právnická osoba (sro)

Odpověď na otázku, zda musí mít právnická osoba, resp. s.r.o. datovou schránku je: "Ano, musí a má ji." Datová schránka je Ministerstvem vnitra automaticky každé nově vzniklé společnosti přidělena. Přístupové údaje do datové schránky obdrží každý člen statutárního orgánu na adresu uvedenou na výpise z obchodního rejstříku.

S datovou schránkou se společnosti zjednodušuje komunikace minimálně se státní správou. Navíc, společnost (právnická osoba) má již povinnost komunikovat například s Finančním úřadem pouze elektronicky (v případě daní). Je to opravdu snadný způsob komunikace. Komunikace (zasílání zpráv a dokumentů) s úřady státní správy je zdarma. Pokud budete chtít cokoli zaslat například obchodním partnerům, soukromým osobám, které mají datovou schránku zřízenu, atd., je tato služba zpoplatněna. Nyní jde o částku 10,- Kč, tudíž je to stále levnější než posílat dopis. A ani nikam nemusíte.

Je také potřeba počítat s tím, že cokoli vám bude do datové schránky doručeno, po 10 dnech se to považuje za doručené. Doporučujeme mít datovou schránku aktivovánu a používat ji. Pokud jste přístupy k datové schránce ztratili, stačí jako statutární orgán zajít kdekoliv na Czech Point (s sebou občanku) a nechat si vygenerovat nové přístupy. A začít ji používat. Obsluha datové schránky je snadná.

Chci nabídku